Głogówek Online
 
24 | 11 | 2017
Relacje
Było dużo dobrej muzyki - Dni Gminy Głogówek 2015 Drukuj
Ziemia Głogówecka
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Czwartek, 23 Lipiec 2015 17:46

Tradycyjnie już w ostatni weekend czerwca odbyły się Dni Gminy Głogówek. Już w piątek zaproszono wszystkich chętnych do kina pod gwiazdami na film „Jobs”, który przedstawiał historię jednego z największych wizjonerów XX w. – Steve'a Jobsa.Z tej oferty ośrodka kultury skorzystało ponad sto osób. W Muzeum Regionalnym odbywały się zajęcia interaktywne dla dzieci dotyczące opolskiego stroju ludowego. Także w piątek, w ramach akcji Letnia Adrenalina, miał miejsce nocny spływ kajakowy po Osobłodze, który zorganizował z powodzeniem Dragomir Rudy. Czterdziestoosobowa grupa płynęła z Dzierżysławic do Kierpnia. Niecodzienna impreza zaintrygowała wielu mieszkańców, którzy z zaciekawieniem przyglądali się umiejętnościom wioślarskim uczestników spływu. Imprezie towarzyszył pokaz fajerwerków, który był niewątpliwie dodatkową atrakcją. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, chętnie powtórzyliby tą nocną wyprawę jeszcze raz.

Read more Dni Gminy Głogówek 2015, zdj. M. Wójcicka-Rosińska Dni Gminy Głogówek 2015, zdj. M. Wójcicka-Rosińska Dni Gminy Głogówek 2015, zdj. M. Wójcicka-Rosińska Dni Gminy Głogówek 2015, zdj. M. Wójcicka-Rosińska

Zmieniony: Czwartek, 23 Lipiec 2015 17:54
Więcej…
 
Od dziesięciu lat pomagają głogóweckim zabytkom Drukuj
Ziemia Głogówecka
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Poniedziałek, 08 Grudzień 2014 20:55

Od dziesięciu lat pomagają głogóweckim zabytkom - 10 - lecie fundacji Glogovia

W niedzielę, 7 grudnia 2014 r. w sali widowiskowej MGOK odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność Fundacji Glogovia. Okazją do podsumowania było dziesięciolecie istnienia Fundacji. Wszystkich gości przywitał Prezes Fundacji dr Andrzej Szała. Wśród gości przybyłych na uroczystość byli m.in.: Poseł RP Janina Okrągły, Prodziekan Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie dr Jarosław Adamowicz, Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz, Z-ca Burmistrza Barbara Wróbel, Sekretarz Gminy Anna Barysz, Skarbnik Gminy Ilona Hudaszek, Przewodniczący RM Mieczysław Hołówko i radni Rady Miejskiej, K. dziekan Franciszek Zoska, Gwardian O. Krzysztof Hura, członkowie Rady Parafialnej, laureaci statuetek św. Bartłomieja, mieszkańcy gminy Głogówek i sympatycy Fundacji.

Read moreZdj. Małgorzata Wójcicka-RosińskaZdj. Małgorzata Wójcicka-Rosińska

Zmieniony: Poniedziałek, 08 Grudzień 2014 21:11
Więcej…
 
Relacja ze spektaklu Haba-Haba - "Myśli(MY)" Drukuj
Ziemia Głogówecka
Autor: Iza Kuriata   
Piątek, 20 Czerwiec 2014 13:26

Grupa teatralna Haba-Haba, działająca przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Głogówku, ze swoim autorskim spektaklem „Myśli(MY)” zakwalifikowała się w tym roku na XV Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych Miniatury 2014 w Opolu. Cała impreza trwała trzy, czerwcowe dni i zgromadziła dwanaście zespołów teatralnych z całej Polski.  Haba-Haba wzięła w nim udział po raz pierwszy.

Grupa teatralna Haba-Haba Grupa teatralna Haba-Haba

Podczas Forum czekała nas moc atrakcji i emocji. W czwartek wieczorem i piątek rano odbyły się dla wszystkich uczestników Forum warsztaty teatralne, których celem było stworzenie kilkuminutowej etiudy teatralnej pt. ”Puzzle”. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach z doświadczonymi instruktorami teatralnymi, a później mogliśmy zaprezentować poznane podczas nich umiejętności przed wszystkimi uczestnikami Miniatur. W piątek po południu i w sobotę rano w Teatrze Lalki i Aktora miały miejsce prezentacje konkursowych spektakli. Forum zakończył w sobotę werdykt jury w składzie: Barbara Lach (aktorka opolskiego Teatru Lalki i Aktora), Krzysztof Grębski (aktor, reżyser i wykładowca PWST w Krakowie) oraz Daniel Chryc (aktor wałbrzyskiego teatru). Nasz spektakl spotkał się pozytywnym przyjęciem jury i chociaż nic nie wygraliśmy, to poznaliśmy wielu nowych ludzi, zdobyliśmy nowe doświadczenie i dobrze się bawiliśmy.

M. Wojtanowicz  oraz I. Kuriata (instruktor Haba-Haba)

Zmieniony: Piątek, 20 Czerwiec 2014 13:34
 
Rolnik Mistrzem Polski! Drukuj
Ziemia Głogówecka
Autor: Krzysztof Pałka   
Poniedziałek, 21 Kwiecień 2014 12:05

Read more

Zawodniczki Rolnika B. Głogówek po raz trzeci z rzędu zdobyły tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski Kobiet w futsalu U-18. W finale imprezy, zespół z Głogówka rozgromił Gola Częstochowa 8:1! Drużyna trenerów Stanisława Dyji i Krzysztofa Pałki była uważana za jednego z faworytów turnieju, co potwierdziła już w pierwszym swoim występie, gromiąc KS Rysy Bukowina Tatrzańska 9:0, po bramkach Agaty Sobkowicz – 5, Mari Hadelko – 2 oraz Karoliny Gogolin i Anny Suchanek.

Zmieniony: Poniedziałek, 21 Kwiecień 2014 12:24
Więcej…
 
Goście z Kurdystanu w firmie Filplast Drukuj
Ziemia Głogówecka
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Niedziela, 06 Kwiecień 2014 07:20

W dniach 26 – 27 lutego na Opolszczyźnie przebywała delegacja z Kurdystanu. Kurdyjscy przedsiębiorcy przylecieli do Polski na zaproszenie firmy Silvergate i Opolskiej Izby Gospodarczej. Misja gospodarcza miała na celu poznanie opolskich firm produkujących materiały budowlane i nawiązanie kontaktów handlowych. Podczas pobytu w województwie opolskim goście z Kurdystanu odwiedzili firmy: Adamietz, Oras, Dobroteka (w pierwszy dzień) i Filplast w Głogówku oraz POM w Krapkowicach (w drugi dzień). Pierwszego dnia wieczorem zorganizowano także tzw. biznes mikser w Oleśnie, czyli spotkanie przedsiębiorców z Iraku z polskimi przedsiębiorcami.

Read moreGoście z Kurdystanu w firmie Filplast

Zmieniony: Niedziela, 06 Kwiecień 2014 07:27
Więcej…
 
Strona 1 z 22
Podobne artykuły: