Głogówek Online
 
19 | 11 | 2017
Grupa Wyprawowa Horyzont

Grupa Wyprawowa Horyzont

 Strona www: http://gwhoryzont.pl/

facebook: http//www.facebook.com/gwhoryzont

Od ponad dziesięciu lat zwiedzamy Azję, a wszystko zaczęło się tak spontanicznie…

Kiedyś dawno temu rozmawialiśmy o marzeniach, któryś z nas powiedział że marzy mu się zwiedzić Syberię, drugi wziął kalendarz i zaproponował ustalenie daty wyjazdu. Czyżby było to możliwe? To był pierwszy krok, który uświadomił nam, że prawie wszystko jest możliwe trzeba tylko tego bardzo chcieć!!!

I tak powstała wyprawa na Syberię. Potem była Mongolia, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Kazachstan, Kirgistan, Indie, Nepal, Turcja, Gruzja, Armenia oraz Chiny. Nasza pasja podróżowania nie skupia się tylko na Azji. Również, na co dzień staramy się być aktywni czynnie zwiedzając Europę, nasz kraj oraz najbliższą okolicę. Od samego początku naszej działalności bierzemy udział w festiwalach podróżniczych. Sami często organizujemy prelekcje i spotkania podróżnicze. Czynnie współpracujemy z MGOK w Głogówku organizując cykliczne imprezy – Kino Drogi  oraz coroczne „Spotkania Znajomych Podróżników”

Wszystkie nasze wyprawy opierają się na unikaniu miejsc typowo turystycznych. Przemieszczając się lokalnymi środkami transportu zwiedzaliśmy bezdroża wszystkich tych krajów, jednocześnie poznając prawdziwych ludzi ich kulturę, historię i zwyczaje. Od jakiegoś czasu jesteśmy posiadaczami starej Łady Niva, która pozwala nam dotrzeć w różne nie dla wszystkich dostępne zakątki Azji.

Skład naszej ekipy na przełomie tych lat znacznie się różnił. Stałymi uczestnikami jest jednak Rafał „Niedźwiedź” Sierecki i Adam „Kukuś” Fidot.

Reasumując jesteśmy pogodnymi facetami, którzy lubią spotykać się z ludźmi nam podobnymi. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem oraz wiedzą merytoryczną na temat wypraw i krajów, które odwiedziliśmy.Wrota Azji Drukuj
Organizacje - Grupa Wyprawowa Horyzont
Autor: Rafał Sierecki i Adam Fidot   
Wtorek, 23 Listopad 2010 19:08

Read more15.08.10 roku. W upalne, lecz deszczowe popołudnie wyruszyliśmy w naszą kolejną wyprawę. Tym razem wybór padł na tzw. „Wrota Azji”, czyli Kaukaz – miejsce z przebogatą historią. Teren, w którym bardzo namacalnie mieszają się kultury europejska z azjatycką. Kolejny raz naszym środkiem transportu była Łada Niva – auto produkcji rosyjskiej z 1984 roku. Celem naszej wyprawy było dotarcie do Turcji następnie Gruzji i Armenii. Jak na poprzednich wyprawach trasa nasza omijała większe miasta oraz skupiska turystyczne.

Zmieniony: Sobota, 13 Lipiec 2013 17:02
Więcej…
 


Podobne artykuły: