Głogówek Online
 
20 | 11 | 2017
Organizacje
Zapraszamy Państwa do zaprezentowania organizacji działających na terenie i w okolicy naszego miasta. Wychodzimy z propozycją popularyzacji stowarzyszeń przez umożliwienie dotarcia do mieszkańców Głogówka i okolic za pośrednictwem naszego serwisu.

Placówka Misyjna Kościoła Wolnych Chrześcijan w Głogówku Drukuj
Autor: Przemysław Piłatowicz   
Niedziela, 10 Luty 2013 19:59

Kim jesteśmy:

Wolni Chrześcijanie przynależą do radykalnego skrzydła Reformacji protestanckiej i wraz z innymi kościołami Reformacji wyznają, że podstawą naszej wiary jest jedynie Pismo Święte (sola scriptura), nasze zbawienie jest wyłącznie z łaski (sola gratia) i osiągane jest wyłącznie przez wiarę (sola fidae).


W co wierzymy:

Wierzymy, że całe stworzenie, jego konstrukcja, przeznaczenie i życie jednoznacznie wskazuje na to, że istnieje wszechmocny Autor, który nie tylko stworzył świat, ale ciągle podtrzymuje jego istnienie. Bóg stworzył też ludzi, aby przedstawiali sobą, swoim życiem to, jaki On jest. Stworzył Wszechświat, byśmy Go chwalili, ciesząc się życiem w bliskiej zażyłości z Nim.

Zmieniony: Niedziela, 10 Luty 2013 20:03
Więcej…
 
Wrota Azji Drukuj
Autor: Rafał Sierecki i Adam Fidot   
Wtorek, 23 Listopad 2010 19:08

Read more15.08.10 roku. W upalne, lecz deszczowe popołudnie wyruszyliśmy w naszą kolejną wyprawę. Tym razem wybór padł na tzw. „Wrota Azji”, czyli Kaukaz – miejsce z przebogatą historią. Teren, w którym bardzo namacalnie mieszają się kultury europejska z azjatycką. Kolejny raz naszym środkiem transportu była Łada Niva – auto produkcji rosyjskiej z 1984 roku. Celem naszej wyprawy było dotarcie do Turcji następnie Gruzji i Armenii. Jak na poprzednich wyprawach trasa nasza omijała większe miasta oraz skupiska turystyczne.

Zmieniony: Sobota, 13 Lipiec 2013 17:02
Więcej…
 
Sezon wędkarski już rozpoczęty Drukuj
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Niedziela, 17 Maj 2009 10:54
Read moreW niedzielę 26 kwietnia  zawodami wędkarskimi w miejskim parku rozpoczęto sezon w kole PZW Głogówek. W zawodach metodą spławikową wzięło udział ponad 20 osób. Po 4 godzinach zakończono rywalizację. Mimo słonecznej pogody, dzień nie sprzyjał braniom ryby.  Silny wiatr spowodował, że tafla wody była  zmarszczona i ryby przebywały w głębszych warstwach toni wodnej.
Zmieniony: Niedziela, 17 Maj 2009 10:59
Więcej…
 
Wielkie święto Bractwa Strzeleckiego w Głogówku Drukuj
Autor: Jacek Nalepa   
Sobota, 19 Lipiec 2008 11:47
Read morePo roku uroczystych obchodów X-lecia reaktywacji Bractwa Strzeleckiego w Głogówku oraz 360 rocznicy nadania Bractwu pierwszego statutu nadszedł czas wielkiego świętowania.  W minionym roku członkowie Bractwa zorganizowali i sprawnie przeprowadzili dodatkowo 10 imprez uświetniających te wydarzenia, doprowadzili do zakończenia rozbudowy zaplecza socjalnego Strzelnicy oraz „dopieścili” cały teren tego obiektu sportowego.

Zmieniony: Sobota, 29 Listopad 2008 23:01
Więcej…
 
Głogówecka Akademia Wiedzy - fenomen edukacyjny małego miasteczka Drukuj
Autor: Barbara Grzegorczyk   
Niedziela, 25 Listopad 2007 22:59
„Do tworzenia wielkich dzieł potrzeb­ne są trzy rzeczy: wola stanowcza, dosta­teczna rozwaga i ramię żelazne" powiada jeden z XIX-wiecznych myślicieli. Ce­chy te posiadali bez wątpienia pomysło­dawcy Głogóweckiej Akademii Wiedzy (GAW) czyli lekarz medycyny Krystian Knicz i dwaj ojcowie franciszkanie Piotr Bielenin i Paweł Solecki. Posiadali rzecz jeszcze jedną - prestiż i autorytet w śro­dowisku, wynikający z poziomu wiedzy i nienagannej postawy etycznej. Te funda­mentalne cechy zagwarantowały akcep­tację obywateli Głogówka dla pomysłu powszechnego dokształcania się.
Zmieniony: Poniedziałek, 26 Listopad 2007 16:15
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 3
Podobne artykuły: