Głogówek Online
 
24 | 11 | 2017
Goście z Kurdystanu w firmie Filplast Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Niedziela, 06 Kwiecień 2014 07:20

W dniach 26 – 27 lutego na Opolszczyźnie przebywała delegacja z Kurdystanu. Kurdyjscy przedsiębiorcy przylecieli do Polski na zaproszenie firmy Silvergate i Opolskiej Izby Gospodarczej. Misja gospodarcza miała na celu poznanie opolskich firm produkujących materiały budowlane i nawiązanie kontaktów handlowych. Podczas pobytu w województwie opolskim goście z Kurdystanu odwiedzili firmy: Adamietz, Oras, Dobroteka (w pierwszy dzień) i Filplast w Głogówku oraz POM w Krapkowicach (w drugi dzień). Pierwszego dnia wieczorem zorganizowano także tzw. biznes mikser w Oleśnie, czyli spotkanie przedsiębiorców z Iraku z polskimi przedsiębiorcami.

Goście z Kurdystanu w firmie FilplastGoście z Kurdystanu w firmie Filplast

Firma Silvergate zorganizowała już 4 misje gospodarcze z Kurdystanu, ta była pierwszą na Opolszczyźnie. Przedsiębiorcy pochodzą z Autonomicznego Regionu Kurdystan w Iraku z miasta Sulaymaniyah. Reprezentowali branżę budowlaną.

Podczas wizyty w Filpaście przedsiębiorcom z Kurdystanu towarzyszyli: Dyrektor Oddziału OIG w Krapkowicach Władysław Śmigiel oraz przedstawiciele firmy Silvergate – Piotr Sobczak, Marcin Rybak i Michał Durajczyk. Goście zwiedzili nową halę produkcyjną, po której oprowadzał ich Menadżer ds. Strategii Rozwoju Filip Witek. Nowoczesna, w pełni zautomatyzowana hala zrobiła na kurdyjskich biznesmenach spore wrażenie. Z hali kilkunastoosobowa grupa udała się do sali posiedzeń, gdzie p. Filip Witek, przy pomocy prezentacji multimedialnej, przedstawił firmę Filplast, jej różnorodne produkty i możliwości współpracy. Biznesmeni   interesowali się możliwością transportu produktów firmy Filplast do Iraku, zadawali szereg pytań związanych z produktami, ich parametrami technicznymi itd. Wyjechali z Głogówka pod ogromnym wrażeniem nowoczesnych produktów firmy Filplast. Miejmy nadzieję, że nie była to ostatnia ich wizyta, a początek współpracy Filplastu z chłonnym rynkiem zbytu w Iraku.

Artykuł ukazał się w Życiu Głogówka (3/2014)

 

Zmieniony: Niedziela, 06 Kwiecień 2014 07:27
 
Podobne artykuły: