Głogówek Online
 
15 | 12 | 2017
KAMERA… AKCJA! Spot reklamowy Zespołu Szkół Drukuj
Ziemia Głogówecka - Artykuły i Felietony
Autor: Lucyna Janocha   
Środa, 08 Maj 2013 17:00

Spot reklamowy Zespołu SzkółGodziny przygotowań, setki pomysłów, spotkania
koordynatorów, zaangażowani uczniowie i nauczyciele,
wyznaczone zadania, doskonała gra aktorska, świetna zabawa, wspaniała atmosfera...

I to wszystko w jeden dzień.

Siódmy dzień marca, tę datę będziemy pamiętać jeszcze przez długi czas. W tym dniu Stowarzyszenie Bractwo Sorontar przy współpracy z wytwórnią „Teuthoidea” oraz uczniami Zespołu Szkół w Głogówku realizowało spot reklamowy szkoły. Spot miał być gestem wdzięczności ze strony członków stowarzyszenia za wieloletnią współpracę i okazaną pomoc bractwu ze strony naszej szkoły. Dyrekcja Zespołu Szkół w Głogówku udostępnia bractwu miejsce pod garderobę oraz umożliwia korzystanie z pracowni artystycznej.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Zgrana ekipa

Wszystko poprzedzone było licznymi spotkaniami, które organizowała Anna Borucka, pedagog szkolny. Zaangażowani zostali koordynatorzy poszczególnych grup i młodzież z Samorządu Uczniowskiego. Na planie filmowym obecni byli m.in. Sebastian Tymkiewicz, Sylwia Poremba, Darek Kiljanek, Oliwier Słota, Tomasz Święs, Nicola Sacher, Marta Mazurek, Paweł Wyląg, Lucyna Janocha i Tobiasz Siodlaczek, którzy nadzorowali realizację poszczególnych scen, co znacznie ułatwiło pracę całej ekipie filmowej. Każdy z nich miał przydzielone własne zadania oraz wybierał aktorów, z którymi swobodnie realizował wizje obrazujące życie w szkole. „Produkcja odbywała się bardzo profesjonalnie, wszyscy podeszli do zadania poważnie, dlatego efekty były natychmiastowe” - mówi Paweł Wyląg, jeden z koordynatorów. -„Byliśmy zmobilizowani do działania, pomysły na realizację danej sceny były czasem spontaniczne i modyfikowaliśmy je na bieżąco” - dodaje Paweł. Koordynatorzy pilnowali terminów, pomagali aktorom, ustawiali światło i stwarzali komfortowe warunki ekipie filmującej.

Pomysł za pomysłem

Wizją spotu było ukazanie naszej szkoły w sposób bajkowy - nawiązując tym samym do kultowej historii ,,Alicji  w Krainie Czarów’’, w postać której profesjonalnie wcieliła się uczennica klasy 1T Natalia Kopitza. „Cały spot był dla mnie niezwykłym wydarzeniem sprawił, że miałam o czym myśleć przez kilka tygodni, doceniłam pracę aktora” - mówi Natalia Kopitza. - „Lepiej poznałam swoją szkołę, która jeszcze bardziej stała się dla mnie niezwykła” - dodaje szkolna aktorka.

Różne pomysły

Pomysł obejmował wizję senną, w której bohaterka musiała odbyć mroczną tułaczkę, po wybór odpowiednich drzwi danej szkoły. Działaniom towarzyszyły nie lada emocje. Natalia wybrała właściwe drzwi Zespołu Szkół w Głogówku i tym samym ukazała obraz życia szkolnego. W spocie poznajemy bazę dydaktyczną, edukacyjną i sportową szkoły. Rozrywka, którą oferuje nasza placówka jest na wysokim poziomie. Można tu wymienić Międzyszkolny Przegląd Teatrów „Pierrot”, zajęcia przedmiotowe, praktyki zawodowe, szkolną gazetę czy aktywność fizyczną. Wspaniale wyposażona sala gimnastyczna, siłownia czy strzelnica to nie jedyne atrakcje szkoły. Praca nad spotem trwała już od godzin porannych. Część pierwszą kręcono w szkole i zakończono ją około godziny 15.30. Następnie cała ekipa przeniosła się do parku, w którym filmowano scenę z krainy magii. Jedynym wrogiem popołudniowego przedsięwzięcia okazała się pogoda, a w szczególności ulewny deszcz. „Deszcz rozmył rekwizyty i sprawił, że palce lepiły mi się do spływającej po drzwiach farby, a włosy trzeba było suszyć dmuchawą w samochodzie” - przekonuje Natalia Kopitza, odtwórczyni głównej roli w filmie. - „Doceniam przygotowanie ekipy filmowej, wielkie zaangażowanie ludzi biorących udział w realizacji spotu, reżyserowi Dominikowi Wawrzyniakowi, operatorowi Zbigniewowi Weremie oraz pani pedagog Ani Boruckiej” - dodaje Natalia. Deszcz nie spowodował jednak przerwy, tylko utrudnił nam trochę pracę, atmosfera panująca na planie była bowiem wyśmienita. „Nasi uczniowie mają wiele talentów, są wśród nich i urodzeni aktorzy” - mówi Dominika Matczak, współrealizująca spot. - „Ekipa filmowa pomimo napiętych terminów była bardzo profesjonalna zupełnie jak z planów w Hollywood” - dodaje Dominika.

Ekipa na medal

Wyrazy szacunku i uznania kierujemy do członków Stowarzyszenia Bractwa Sorontar oraz do operatora Zbigniewa Weremy z wytwórni filmowej „Teuthoidea”, który dodatkowo na potrzeby filmu udostępnił swój sprzęt oświetleniowy i techniczny. Bez nich przedsięwzięcie nie zostałoby zrealizowane. Stowarzyszenie perfekcyjnie przygotowało  pomysłowy scenariusz i scenografię, doskonale koordynowało działania, podejmowało szybkie i trafne decyzje. Artyści z Bractwa mają na koncie wiele realizacji filmowych, współrealizowali klip dla znanego muzyka Grubsona i BRK. Magiczna aura filmu, żywe zaangażowanie uczniów i nauczycieli w realizację doskonale oddaje klimat Zespołu Szkół w Głogówku. Wszyscy wykonali dużo świetnej roboty! „Wykonanie scenografii wydawało się nie lada wyzwaniem techniczno-artystycznym” – wspomina członek stowarzyszenia Darek Kiljanek. Oliwier Słota i Tomasz Święs, którzy również należą do Bractwa żartując zacytowali słowa kierownika produkcji Dastina Wawrzyniaka: „Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba czekać 2 dni”. Dziękujemy również pedagogowi Annie Boruckiej za wzorową koordynację działań między Bractwem Sorontar, a Zespołem Szkół, za przygotowanie harmonogramów i prób przed realizacją filmu. „Byliśmy tak zaskoczeni przygotowaniem organizacyjnym ze strony pani pedagog, że pół żartem, pół serio sugerowaliśmy jej, żeby pomyślała o rozpoczęciu studiów kierownictwa produkcji” - mówi Mateusz Święs. „W każdym razie liczymy na jej pomoc  przy naszym kolejnym projekcie, spocie promującym region” - dodaje Piotr Sawicki. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pawła Wyląga, dzięki któremu efekty spotu uwidocznione zostały także na fotografiach. Szczególna pochwała należy się Sebastianowi Tymkiewiczowi, który zajął się oświetleniem oraz montażem jednej ze scen. Nie zapominajmy także o wszystkich jakże licznych aktorach, bez których ciężko byłoby zrealizować cokolwiek. Wszystkim i każdemu z osobna należą się ogromne podziękowania. Dziękujemy również nauczycielom Zespołu Szkół w Głogówku m.in. panom Sławomirowi Bogoczowi, Mirosławowi Jagielle, Przemysławowi Piłatowiczowi, Krzysztofowi Glombicy, Bernardowi Burkowi oraz pani Karinie Sobocie, za pomoc w przygotowaniu poszczególnych scen. Bez waszej pomocy działania nie byłyby takie sprawne.

KAMERA… AKCJA!

SPOT REKLAMOWY

Zmieniony: Piątek, 10 Maj 2013 08:40