Głogówek Online
 
24 | 11 | 2017
Artystyczna Majówka Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Czwartek, 12 Maj 2011 16:51

W sobotę, 7 maja w Głogówku odbyła się „Artystyczna Majówka” zorganizowana przez MGOK. W związku z niedawno obchodzonym dniem św. Floriana - patrona strażaków uroczystości rozpoczęto od Mszy św. w kościele parafialnym w intencji strażaków. Po uroczystej Mszy św. poczty sztandarowe jednostek OSP z naszej gminy wraz z gośćmi z Vrbna, orkiestry dęte i strażacy udali się na plac przed dom kultury. Na placu rekreacyjnym prowadzący imprezę Krzysztof Gorek przywitał wszystkich przybyłych na majówkę. Wśród gości zaproszonych byli m.in.: Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz, Ksiądz Proboszcz Ryszard Kinder, Komendant Powiatowy Policji podinsp. mgr Krzysztof Mróz, Komendant Policji w Głogówku nadkom. Ludwik Biały, Komendant Gminny OSP Głogówek Ewald Kamrad.  

Artystyczna Majówka, zdj. M. Wójcicka-Rosińska Artystyczna Majówka 2011 - zdj. M. Wójcicka-Rosińska  Artystyczna Majówka 2011 - zdj. M. Wójcicka-Rosińska

 

Część artystyczną rozpoczęto od koncertu składu kameralnego Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Głogówka. Następnie zaprezentowali się muzycy z Orkiestry Dętej z Racławic Śląskich pod dyrekcją Janusza Fuksa, a po nich zagrała MOD pod dyrekcją Rafała Miczki, tym razem w pełnym składzie. Jako że w naszym mieście nie brakuje miłośników orkiestr dętych, wszystkie trzy koncerty zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występach orkiestr mieliśmy okazję wysłuchać niezwykłego koncertu etnicznej muzyki afrykańskiej w wykonaniu zespołu ETHNO DRUMS z Dobrzenia Wielkiego. Zespół istnieje od 2009 r., prowadzi go instruktor Janusz Czarnecki. Poza muzykami grającymi na bębnach afrykańskich DJEMBE i DUN – DUN na scenie wystąpiły tancerki, które podbiły serca publiczności gorącym tańcem afrykańskim. Po tej sporej dawce egzotyki na scenie pojawiły się Claudia i Kasia Chwołka, które śpiewały w gwarze śląskiej muzykę biesiadną. Wieczór zakończył się zabawą taneczną przy zespole MASTER.

Przy placu rekreacyjnym przez cały dzień można było obejrzeć różne wozy bojowe jednostek OSP z naszej gminy. Wzbudzało to zainteresowanie najmłodszych chłopców, którzy z wrodzonym zamiłowaniem do mechaniki samochodowej oglądali piękne wozy strażackie.   Podczas majówki urocze panie z OSP Racławice Śląskie serwowały smaczną grochówkę. Były także stoiska z kiełbaskami, stekami i innymi smakołykami. Dzieci mogły pobawić się na dmuchanych zamkach i trampolinie. Słoneczna pogoda sprzyjała organizatorom, plac przez całe popołudnie i wieczór wypełniony był uczestnikami majówki.„Artystyczna Majówka” odbyła się pod patronatem  honorowym Burmistrza Głogówka Andrzeja Kałamarza, sponsorem głównym był Urząd Miejski w Głogówku.

Zmieniony: Czwartek, 12 Maj 2011 17:03
 
Podobne artykuły: