Głogówek Online
 
24 | 11 | 2017
Organizacje
 • Bractwo Sorontar

  Bractwo Sorontar zrzesza mieszkańców Głogówka i pobliskich terenów interesujących się: historią, fantastyką, teatrem i filozofią.

  Bractwo od roku 2005 corocznie z coraz większym doświadczeniem i zapałem przygotowuje LARPa czyli grę fabularną, w której uczestnicy wcielają się w role fikcyjnych postaci, przebierając się w odpowiednie kostiumu, wymyślając imię i życiorys odgrywanej postaci z epoki średniowiecza wzbogaconej o elementy magii i magicznych istot. W zależności od warunków gra toczy się w plenerze lub we wnętrzach z odpowiednio zaaranżowaną scenografią trwając nawet do kilku dni. Idea LARPa powstała w naszych umysłach z nieświadomością istnienia już takiej formy teatru improwizacji na świecie.

 • Bractwo Strzeleckie
  Bractwo Strzeleckie
 • Głogówecka Akademia Wiedzy
 • Grupa Wyprawowa Horyzont

  Grupa Wyprawowa Horyzont

   Strona www: http://gwhoryzont.pl/

  facebook: http//www.facebook.com/gwhoryzont

  Od ponad dziesięciu lat zwiedzamy Azję, a wszystko zaczęło się tak spontanicznie…

  Kiedyś dawno temu rozmawialiśmy o marzeniach, któryś z nas powiedział że marzy mu się zwiedzić Syberię, drugi wziął kalendarz i zaproponował ustalenie daty wyjazdu. Czyżby było to możliwe? To był pierwszy krok, który uświadomił nam, że prawie wszystko jest możliwe trzeba tylko tego bardzo chcieć!!!

  I tak powstała wyprawa na Syberię. Potem była Mongolia, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Kazachstan, Kirgistan, Indie, Nepal, Turcja, Gruzja, Armenia oraz Chiny. Nasza pasja podróżowania nie skupia się tylko na Azji. Również, na co dzień staramy się być aktywni czynnie zwiedzając Europę, nasz kraj oraz najbliższą okolicę. Od samego początku naszej działalności bierzemy udział w festiwalach podróżniczych. Sami często organizujemy prelekcje i spotkania podróżnicze. Czynnie współpracujemy z MGOK w Głogówku organizując cykliczne imprezy – Kino Drogi  oraz coroczne „Spotkania Znajomych Podróżników”

  Wszystkie nasze wyprawy opierają się na unikaniu miejsc typowo turystycznych. Przemieszczając się lokalnymi środkami transportu zwiedzaliśmy bezdroża wszystkich tych krajów, jednocześnie poznając prawdziwych ludzi ich kulturę, historię i zwyczaje. Od jakiegoś czasu jesteśmy posiadaczami starej Łady Niva, która pozwala nam dotrzeć w różne nie dla wszystkich dostępne zakątki Azji.

  Skład naszej ekipy na przełomie tych lat znacznie się różnił. Stałymi uczestnikami jest jednak Rafał „Niedźwiedź” Sierecki i Adam „Kukuś” Fidot.

  Reasumując jesteśmy pogodnymi facetami, którzy lubią spotykać się z ludźmi nam podobnymi. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem oraz wiedzą merytoryczną na temat wypraw i krajów, które odwiedziliśmy.

 • Kościół Wolnych Chrześcijan

  Placówka Misyjna Kościoła Wolnych Chrześcijan w Głogówku

 • Polski Związek Wędkarski
 • Towarzystwo Miłośników Głogówka
  Towarzystwo Miłośników Głogówka
  Zdj. A. Ciżmowski 
Podobne artykuły: