Głogówek Online
 
21 | 11 | 2017
Jak opublikować artykuł? Drukuj
Pomoc - Najczęściej zadawane pytania
Autor: Łukasz Szała   
Piątek, 29 Czerwiec 2007 13:50

Image
Rysunek 1
Aby opublikować artykuł należy się zalogować. Jak się zalogować?

Po zalogowaniu z prawej strony ekranu pojawi się menu użytkownika. Oprócz edycji konta można za jego pomocą opublikować artykuł w serwisie. Pierwszą decyzją, którą należy podjąć jest sekcja, w której ma się znaleźć nasz artykuł - czy jest to tylko krótka aktualność czy może artykuł z działów Z życia Głogówka lub Historia. W naszym przykładzie dodamy materiał do sekcji Aktualności, więc klikamy na pozycję w menu Dodaj Aktualność, tak jak jest to pokazane na Rysunku 1.

Na następnej stronie otworzy się formularz pozwalający na wpisanie artykułu. Należy wykonać następujące czynności:

  1. Podać tytuł artykułu
  2. Wybrać kategorię artykułu
  3. Napisać wprowadzenie
  4. Napisać pozostałą część artykułu (opcjonalnie)
  5. Zachować artykuł przyciskiem z dyskietką. 

Image

W przypadku pisania krótkiej aktualności, całość materiału można umieścić we Wprowadzeniu, natomiast przy dłuższych artykułach należy podzielić całość na wprowadzenie i resztę artykułu. 

Po kliknięciu przycisku z dyskietką artykuł zostaje zapisany, po przejrzeniu przez redakcje zostanie on opublikowany w serwisie.

Bardziej szczegółowe informację o pisaniu artykułów można znaleźć na stronie pomocy systemu Joomla! .  

Uwaga! W przypadku początkujących użytkowników lub problemów z mechanizmem publikacji dopuszczamy możliwość pomocy przy publikacji artykułów. Materiał należy podpisać i przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zmieniony: Środa, 15 Sierpień 2007 16:20