Głogówek Online
 
16 | 12 | 2017
Wspomnienia z Kaukazu Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Marek Szała   
Poniedziałek, 22 Listopad 2010 20:28

Adam Fidot i Rafał Sierecki, fot. Damian WawrzyniakW nieprzyjemny deszczowy wieczór 19 listopada w MGOK odbyło się bardzo przyjemne spotkanie z głogóweckimi podróżnikami Adamem Fidotem i Rafałem Siereckim. Obaj panowie podzielili się z mieszkańcami naszego miasta wrażeniami ze swojej ostatniej wyprawy. Podróż tę odbyli (tak jak i poprzednią) Ładą Niva rocznik 1984. Trasa wyprawy, która rozpoczęła się w Polsce (Głogówek) wiodła przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Armenię, (ponownie Gruzję, Turcję i Bułgarię), Rumunię oraz Ukrainę.  Przez większość z tych krajów nasi globtroterzy przejechali niemalże tranzytem, gdyż celem ich wyprawy była Gruzja, Armenia oraz Turcja.

Podczas spotkania podziwiać można było uwiecznione na fotografiach piękne widoki zakątków, w które nie zabierze nas żadne biuro podróży, jednocześnie słuchając niesamowitych opowieści o przygodach, jakie spotkały obu panów podczas ich wyprawy. Obaj panowie zwracali szczególną uwagę na sposób w jaki traktowani są Polacy w Gruzji. Gruzini bardzo szanują i lubią Polaków, między innymi dlatego, że są świadomi tego, co zrobił dla ich kraju podczas ostatniej wojny Gruzińsko-Rosyjskiej nasz były, tragicznie zmarły, Prezydent Lech Kaczyński. Wyrazem tego jest nazwanie jego imieniem głównej ulicy w Tbilisi (ulica prowadząca na lotnisko).

Po niesamowitej prelekcji można było w cztery oczy porozmawiać z podróżnikami, zasiegnąć fachowej wiedzy na temat podróżowania oraz wymienić doświadczeniami.

Adam Fidot i Rafał Sierecki, fot. Damian Wawrzyniak Adam Fidot i Rafał Sierecki, fot. Damian Wawrzyniak

 

Zapraszamy na stronę http://wyprawy.pizzeria-angelo.pl, gdzie można obejrzeć galerię zdjęć oraz zapoznać się z relacjami z tej oraz poprzednich wypraw.

Zmieniony: Wtorek, 23 Listopad 2010 13:22