Głogówek Online
 
21 | 11 | 2017
Wieczór promujący nową książkę Gϋntera Hauptstocka Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Poniedziałek, 05 Październik 2009 08:26
Promocja książki Z dziejów Głogówka, zdj. M. Wójcicka-RosińskaW piątek, 2 października w Muzeum Regionalnym w Głogówku, odbył się wieczór promujący książkę Gϋntera Hauptstocka „Z dziejów Głogówka”. Autor wraz z małżonką, specjalnie na tą uroczystość, przybył z Niemiec do rodzinnego miasta. Na spotkaniu obecne były także pozostałe osoby zaangażowane w wydanie publikacji: Barbara Grzegorczyk (konsultacje), Jarosław Kłuskiewicz (redakcja) i Bogusław Szybkowski (wydawca).

Wieczór otworzył Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz, który pogratulował autorowi wydania książki. Wspomniał także o zmarłym pół roku temu p. Edwinie Jeszcze, który przetłumaczył pozycję na j. polski. Jarosław Kłuskiewicz opowiedział o perypetiach towarzyszących wydaniu książki.   Głos zabrali także Bogusław Szybkowski i Barbara Grzegorczyk. Na końcu Gϋnter Hauptstock opowiedział o sobie i latach młodości spędzonych w rodzinnym Głogówku. Po części oficjalnej obecni na spotkaniu mieli okazję   kupić książkę i zdobyć autograf autora. Do zamku przybyło  wielu przyjaciół p. Hauptstocka, więc w rozmowach ożyły wspomnienia z dawnych lat autora. Wszyscy gratulowali p. Hauptstockowi niezwykłej pasji  zgłębiania historii rodzinnego  miasta.  

Promocja książki Z dziejów Głogówka, zdj. M. Wójcicka-Rosińska Promocja książki Z dziejów Głogówka, zdj. M. Wójcicka-Rosińska Promocja książki Z dziejów Głogówka, zdj. M. Wójcicka-Rosińska

„Z dziejów Głogówka” to przetłumaczona z języka niemieckiego  i nieco zmieniona wersja trzech książek o Głogówku. Wydawane były w latach 2003- 2006 pod tytułem „Beitrȁge zur Geschichte der Stadt Oberglogau” („Przyczynki do historii miasta Głogówka”). Autor opisuje historię miasta w sposób przystępny i jasny, często z poczuciem humoru i odniesieniami do swoich przeżyć z dzieciństwa. Liczne fotografie i rysunki są dodatkowym atutem publikacji. „Ta książka powinna trafić pod strzechy” – takie zdanie padło z ust jednego z uczestników  spotkania. „Z dziejów Głogówka” Gϋntera Hauptstocka ma spore szanse, aby tak się faktycznie stało.
Zmieniony: Poniedziałek, 05 Październik 2009 08:36