Głogówek Online
 
21 | 11 | 2017
Pożegnanie Lata połączone z przeglądem orkiestr Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Poniedziałek, 21 Wrzesień 2009 17:01

Gospdynie Domowe, zdj. M. Wójcicka-RosińskaNiedzielny festyn, który odbył się 13 września w MGOK,  rozpoczęły dwie sympatyczne postaci znane z kreskówek Walta Disneya- Myszka Miki i Myszka Mini. Dzięki nim plac rekreacyjny przed ośrodkiem kultury zamienił się na godzinę w bajkowy świat Disneya. Miki i Mini zabawiały dzieci opowiadając im o różnych kontynentach  aż do chwili, gdy na plac wkroczyli muzycy. Orkiestry dęte przemaszerowały z Rynku na plac przed dom kultury i w tak efektowny sposób rozpoczęto II Przegląd Orkiestr Dętych.

Przed głogówecką publicznością zaprezentowały się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z MGOK w Głogówku, Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A., Orkiestra Dęta z Racławic Śląskich, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z PSM nr 2 w Kędzierzynie- Koźlu i Bialska Orkiestra Dęta. Wszystkieorkiestry zostały ciepło przyjęte i nagrodzone brawami. Bialskiej orkiestrze towarzyszyły także mażoretki, które zaprezentowały różne układy choreograficzne. Widzowie byli zachwyceni.

Bielska Orkietra Dęta, zdj. M. Wójcicka-RosińskaPrzegląd orkiestr był także okazją, aby uczcić 5-lecie istnienia miejscowej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej. Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz wręczył dyrygentowi orkiestry Rafałowi Miczce bęben i życzył dalszych sukcesów artystycznych.

Poza częścią artystyczną  najbardziej atrakcyjny na festynie był konkurs kulinarny. W tym roku komisja w składzie: Jerzy Kunert (przewodniczący), Barbara Bokowy, Jadwiga Matusiewicz i Lilianna Bagrowska oceniała surówki, sałatki i dania warzywne. Za  „Specjał GŁOGÓWECKI 2009”uznano leczo warzywne, które przygotowały panie z KGW w Racławicach Śląskich, II miejsce przyznano  paniom reprezentującym Winiary za „Schichten salat”, III miejsce  zajęły Rzepcze za „ Sałatkę sołtysowej”. Gospodynie reprezentujące: Kierpień,  Mochów, Leśnik, Wierzch, Stare Kotkowice otrzymały wyróżnienia.

Mażoretki, zdj. M. Wójcicka-RosińskaPoza pysznymi potrawami warzywnymi, które brały udział w konkursie, na placu rekreacyjnym nie zabrakło  typowych stoisk towarzyszących festynom - z kiełbaskami z grilla, frytkami czy watą cukrową.  Najmłodsi bawili się także na dmuchanym zamku i  trampolinie. Można było zagrać także w  szachy plenerowe. Na imprezie nie zabrakło także akcentów kosmetycznych. Jeszcze podczas występów myszek Miki i Mini sympatyczna Fizia Pończoszanka malowała najmłodszym twarze. Panie ze stoiska Avon ufundowały także nagrody, którymi były oczywiście kosmetyki.  

Pożegnanie Lata z dużym wdziękiem prowadził, znany już głogówczanom z poprzednich  imprez, Krzysztof Gorek.  Konferansjer przypadł do gustu publiczności, może pojawi się na kolejnym przeglądzie?  Festyn  zakończył się zabawą na świeżym powietrzu, która - mimo niskich temperatur - trwała do północy. Do tańca grał niezawodny zespół Voice.

Sponsorzy Pożegnania Lata:

Urząd Miejski w Głogówku, Transport Towarowy Waldemar Kurspiot, Cukiernia Magosz, Hotel Salve, Logistyka Transport Alfred i Teresa Morawiec, Pizzeria Red Pepper, Studio Fotograficzne Foto Wójcik.

Zmieniony: Poniedziałek, 21 Wrzesień 2009 17:10
 
Podobne artykuły: