Głogówek Online
 
12 | 12 | 2017
Dni Gminy Głogówek 2009 Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Sobota, 27 Czerwiec 2009 09:30
Patrycja Markowska - Dni Gminy 2009, zdj. M. Wójcicka-RosińskaPiątek

Tegoroczne Dni Gminy Głogówek rozpoczęły się w piątkowy wieczór  19 czerwca. W kościele parafialnym odbył się  wspaniały koncert Chóru Mieszanego z miasta partnerskiego Vrbna pod Pradziadem. Chór powstał w 1971 r. i był wielokrotnie nagradzany. Koncertował m.in. : w Pradze, Finlandii i Turcji. W głogóweckiej świątyni rozbrzmiewały utwory renesansowe i  współczesnych kompozytorów. Publiczność była pod wrażeniem pięknego wykonania utworów kościelnych.  Koncert  poprowadził Jacek Woleński.

Sobota

Drugi dzień Dni Gminy  rozpoczęto  na stadionie, gdzie odbył się  IX  Bieg Trzeźwości „Biegaj razem z nami”. O godz. 14.00 miało miejsce kolejne wydarzenie sportowe-  mecz  księża i liturgiczne służby ołtarza - samorządowcy.  Po wielu emocjonujących akcjach mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla samorządowców.

O godz. 15.00 w MGOK rozpoczęto  XIV Głogóweckie Wiosenne  Śpiewanie. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta  pod batutą  Rafała Miczki. Po orkiestrze zaśpiewał chór Heimattreu  z Gogolina pod dyrekcją Elżbiety Klimas, a po nim- chór Heimatklang z Kłodnicy, którym dyrygował Artur Niciejski. Na końcu wystąpił chór Glogovia z Głogówka, którym  gościnnie dyrygował Oskar Koziołek. 

Po godz. 16.00 w namiocie na głogóweckim rynku rozpoczęto biesiadę śląską. Publiczność bawiła się razem z wykonawcami, którzy przypomnieli znane piosenki ludowe i biesiadne. Po godz. 18.00 na scenie pojawili się wykonawcy z  punkrockowego zespołu Chemical Garage.   Zespół pochodzący z Wodzisławia Śląskiego  wystąpił na zaproszenie Bractwa Sorontar. Około godz. 19.30 zaprezentował się zespół rockowy Lost  Hope. Po nim na scenie pojawił się zespół  Bad Boys Blue, który był  główną atrakcją tego wieczoru.  Grupa, która  odnosiła największe sukcesy w latach 80 i 90-tych, przyciągnęła na głogówecki rynek ogromną ilość fanów. Wielu z nich przyjechało z innych miast, aby posłuchać przebojów, które kiedyś królowały na  dyskotekach. Po koncercie Bad Boys Blue rozbawiona publiczność miała okazję pobawić się przy muzyce zespołów Soprano i Metro. Zabawa taneczna trwała do 3 rano.

Głogówecki rynek podczas koncertu, zdj. M. Wójcicka-RosińskaNiedziela

W niedzielę o godz. 10.00 w kościele parafialnym odprawiono Mszę św. w intencji mieszkańców. Od godz. 13.00 na scenie prezentowały się zespoły i grupy ze  szkół i przedszkoli naszej gminy. Były  scenki rodzajowe, tańce i piosenki.  W tym samym czasie po głogóweckim rynku przechadzali się artyści z Teatru Wagabunda i zabawiali najmłodszych widzów. O godz. 17.00 na scenie pojawili się królik Bugs i Tweety, którzy zaprezentowali się w  interaktywnym programie dla dzieci. O godz. 18.30 na scenie zagościł długo oczekiwany  zespół Manson Band. Mimo, że wokalista jest mieszkańcem Głogówka, to zespół nie grał już od paru lat w naszym mieście. Spora grupa fanów Mansona i jego zespołu była bardzo zadowolona z udanego koncertu. Na scenie pojawiła się prowadząca imprezę Dorota Nowak i  Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz, który podziękował wszystkim, którzy pomogli w organizacji  imprezy.

Na zakończenie  Dni Gminy,  o godz. 21.00, wystąpiła Patrycja Markowska z zespołem. Fani artystki wypełnili szczelnie rynek. Wokalistka śpiewała na wysokim poziomie i wspaniale nawiązała kontakt z publicznością. Głogówecki rynek przepełniony był niesamowitą energią, która emanowała od artystki. Słuchacze byli zachwyceni.  Tym niesamowitym koncertem zakończono trzydniową imprezę. Kolejne Dni Gminy Głogówek- za rok.

Zmieniony: Sobota, 27 Czerwiec 2009 09:49
 
Podobne artykuły: