Głogówek Online
 
16 | 12 | 2017
Otwarcie "Chaty Kmicica" Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Patrycja Donath   
Poniedziałek, 13 Październik 2008 10:05
Otwarcie Chaty Kmicica5. października, w rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego, odbyło się uroczyste otwarcie Chaty Kmicica - stara, rozpadająca się stodoła została odbudowana dzięki charytatywnej pomocy parafian. Po różańcu zaproszeni goście zebrali się pod nowo odbudowaną stodołą. Przecięcie wstęgi przypadło najbardziej zaangażowanym w budowę „Kmicica”: p. Henryce Tabor, p. Waldemarowi Kurspiot,owi p. Alfredowi Morawcowi oraz (z tytułu pełnionych urzędów) p. burmistrzowi Andrzejowi Kałamarzowi i księdzu proboszczowi Ryszardowi Kinderowi.

Ksiądz Kanclerz Joachim Kobienia poprowadził modlitwę i poświęcił budynek. Pan burmistrz Andrzej Kałamarz wyraził słowa uznania za włożony trud i przekazał księdzu proboszczowi „Wielki przewodnik po Polsce” oraz zegar na ścianę. Po słodkim poczęstunku nastąpiła główna część spotkania: pan Andrzej Szała wręczył nagrody Fundacji Glogovia, która od 2004 roku zajmuje się ratowaniem obiektów sakralnych Parafii Głogówek.

Statuetkę św. Bartłomieja za rok 2007 otrzymał pan Jerzy Gesler za ochronę, konserwację, restaurację i rekonstrukcję elementów drewnianych obiektów sakralnych Parafii Głogówek, a statuetkę za rok 2008 pan Dariusz Poremba za ochronę, konserwację, restaurację i rekonstrukcję elementów kamiennych obiektów sakralnych Parafii Głogówek.

Po wręczeniu nagród ksiądz Joachim Kobienia wygłosił wykład o winach, który był uzupełniony degustacją. Zaproszeni goście mogli skosztować sześciu rodzajów tego trunku. Wszyscy byli pod wrażeniem pięknie odnowionego obiektu, który będzie miejscem spotkań grup przyparafialnych i ludzi związanych z parafią.

Galeria zdjęć z otwarcie Chaty Kmicica znajduje się na stronie parafialnej: http://www.parafia.glogovia.pl/photogallery.php?album_id=5

Zmieniony: Sobota, 29 Listopad 2008 19:15
 
Podobne artykuły: