Głogówek Online
 
24 | 10 | 2017
Pieczęcie Milczących - relacja z IV edycji Larpa w Głogówku Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Dominik Wawrzyniak   
Piątek, 19 Wrzesień 2008 09:49
Pieczęcie Milczących
Czerwone, wieczorne słońce suwało się ku upadkowi z zmęczonego nieba. Dowódca Alirothius zanurzony w niespokojnych myślach wiedział, że przepadająca czerwień za horyzontem, zwiastuje, iż krwawy pogrom nastąpi jeszcze tej nocy… W sercach obrońców, nadzieja zachodziła w strach, gdy w noc z lasu  czerwone uniosły się łuny I krzyk istot nienawistnych rozległ się dokoła fortu, obrońcy tłumnie odpowiedzieli pieśnią bojową, rozgrzewającą do obrony, szturmowanej bramy, łamiącej się w poprzek w ogniu tarana, sług przeklętego rycerza Gryfina (...)
Po raz czwarty Brama do Tolkienowskiego świata została otwarta w lasach nieopodal rodzimego naszego miasteczka. Stało się to za pośrednictwem szeregu osób z Bractwa Sorontar, ale i także w tym miejscu chciałbym podziękować w imieniu Bractwa i swoim: Panu Krzysztofowi Wawrzyniakowi, Panu Karolowi Szale, Panu Aleksandrowi Cuberowi, Panu Alfredowi Morawcowi, firmie Piast i firmie Maximus za pomoc, bez której większość naszych pomysłów larpowych poległaby w gruzach.

Fort - Sorongrad

Fabuła tegorocznej edycji Larpa, osadzona była w państwie Kislev – (kulturowo możemy ten kraj przyrównać do XIV wiecznego Państwa Moskiewskiego) wokół ufortyfikowanego zajazdu, na zalesianym pomniejszym trakcie handlowym. Każdy z graczy, otrzymał przed larpem - list fabularny, w którym znajdowało się wprowadzenie jego postaci do gry. Przyjrzyjmy się jednemu z owych listów:

„Zostałeś przygwoździony przez konspiracyjną (tępioną nawet przez inkwizycję) gildię nauk zakazanych w Middenheim. Wyprawiono Cię wraz z niejakim Teobaldem Hochenbaumem do Sorongradu w południowo wschodnich krainach Kislevu. Ponieważ jeden ze szpiegów owej Gildii – Podgórski Ivan  działający w szeregach  sekty Malalla dowiedział się, że owa sekta, chroni poszukiwanego przez łowców czarownic niejakiego profesora Ludwika von Hohensteina na terenie fortu Sorongrad. Profesor niegdyś pracował na uniwersytecie w Middenheim, lecz po nie zaprzestawaniu badań nad chirurgią zakazaną, musiał zbiec, żeby uchronić się przed śmiercią z rąk inkwizycji. Profesor, jest prawdopodobnie chory psychicznie, jednak jest nad wyraz inteligentny.  A wyniki jego badań są pożądane przez Gildię. Waszym celem jest:

  • rozpoznać doktora na podstawie rysopisu (otrzymacie w czasie konwentu)
  • wypisać nazwiska wszystkich osób bliżej z nim związanych i dowiedzieć się o nich jak najwięcej.
  • przejąć wszelkim sposobem notatki sporządzone przez doktora i dostać się do potencjalnego miejsca gdzie profesor przeprowadza badania.
  • kolejnym krokiem jest porwanie doktora i przeprowadzenia na nim hipnozy(tutaj potrzebujecie kogoś pomocy bądź musi zdobyć takowy magiczny przedmiot) w celu dowiedzenia się o innych korzystnych sprawach dla Gildii. 
  • po wykonaniu owych zadań macie zabić Ludwika von Hohensteina.„

Powyższy list obrazuje jak zbieżne były cele kilkunastu drużyn, rekrutujących się spośród 65 uczestników, przez co gra stawała się bardziej spontaniczna i barwna.

Fabułą przewodnią były poukrywane w lesie - pieczęcie milczących tzn. 5 magicznych kamieni, które można było odnaleźć po rozwiązywaniu zagadek. Posiadacze kamieni mogli wykorzystać ich magiczne właściwości do swoich celów, wszak komplet pięciu kamieni potrzebny był jednej chaotycznej drużynie do przywołania demona. Kiedy im udało się skompletować wszystkie pięć pieczęci milczących i odprawić rytuał wzywający demona - ruszyli już niepokonani na fort Sorongrad gdzie rozprawili się z ludźmi tym samym zakończając tegorocznego larpa, jedną wielką bitwą pomiędzy siłami dobra a zła.

Kapłan Tom leczy rannych wojowników Jedna z zagadek Potwory Ścierwojady - biada temu kto je napotka

Brama do świata magii została co prawda zamknięta, nie mniej jednak  na fotografiach i filmach zostały  utrwalone chwile, które przeżywali gracze
IV Edycji Larpa w Głogówku - Pieczęcie Milczących.
Fotografie i filmy z tegorocznej edycji, ukażą się na naszej stronie już niebawem - po ich niedzielnej premierze, która to odbędzie się w niedzielę 21.09. 2008 na zamku o godzinie 17.00 – zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.
Zmieniony: Wtorek, 25 Listopad 2008 23:19