Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Marek Szała
Piątek, 23 Listopad 2007 16:17
Image
W sobotę 17.11.2007r. na hali sportowej w Głogówku odbyły się I MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA W KARATE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY GŁOGÓWEK, których organizatorami byli: Urząd Miejski w Głogówku, Polska Federacja Karate Sportowego, Klub „Polonia - Torakan”,  Marek Zabiegała - trener klubu „Polonia Torakan” oraz Jarosław Płóciennik - wicedyrektor publicznego Gimnazjum im. Króla Jana Kazimierza w Głogówku.

W zawodach udział wzięło 15 klubów (w tym jeden klub z Czech), które były reprezentowane przez 171 zawodników i zawodniczki. O godzinie 13.00 Pan Jarosław Płóciennik przywitał wszystkich organizatorów, zawodników i zawodniczki, sympatyków karate, mieszkańców Głogówka oraz sędziów, po czym Pan Burmistrz Andrzej Kałamarz oficjalnie otworzył zawody.

Rozegrano 38 konkurencji. W klasyfikacji medalowej najlepszy okazał się klub Polonia Torakan Biała-Głogówek, na drugim miejscu uplasował się klub Atemi Bielsko Biała, a na trzecim miejscu Budokan Wrocław, natomiast w kwalifikacji punktowej najlepszym klubem okazał się również klub Polonia Torakan Biała-Głogówek, jednak na drugim miejscu znalazł się klub Tora Legnica, a na trzecim klub Atemi Bielsko Biała. W klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Daniel Smoter - Budokan Wrocław, a rywalizację medalową między dziewczętami zwyciężyła Karolina Ścieszka - Atemi Bielsko Biała. Szczegółowa rozpiska medalowa znajduje się poniżej.