Głogówek Online
 
24 | 10 | 2017
Wystawa fotografii z pleneru "Jasminum" Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Marek Szała   
Wtorek, 20 Listopad 2007 00:40

 jasminiumWystawa wielkoformatowych fotografii Piotra Bujnowicza z pleneru filmowego "Jasminum" 

W piątek 16.11.2007 w Głogóweckim zamku miała miejsce poplenerowa wystawa wielkoformatowych fotografii Piotra Bujnowicza z pleneru filmowego "Jasminum" Jana Jakuba Kolskiego

W piątek 16.11.2007 w Głogóweckim zamku miała miejsce poplenerowa wystawa wielkoformatowych fotografii Piotra Bujnowicza z pleneru filmowego "Jasminum" Jana Jakuba Kolskiego.

Już wchodząc do Zamku, można było podziwiać wielkoformatowe zdjęcia z filmu „Pan Tadeusz” rozwieszone w korytarzu prowadzącym do Sali Ludwika van Beethovena. Zdjęcia z pleneru „Jasminum” prezentowane były właśnie w tym pomieszczeniu.

Gdy sala wypełniła się po brzegi Dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku - pan Aleksander Devosges Cuber przywitał wszystkich obecnych, a szczególnie serdecznie autora zdjęć Piotra Bujnowicza. Publiczność przywitała pana Piotra gromkimi brawami. Pan Aleksander opowiedział o tym jak zrodził się pomysł tej wystawy jeszcze podczas kręcenia zdjęć do filmu. Następnie pan Piotr Bujnowicz powiedział, że ta wystawa została zrealizowana z potrzeby serca. "Powstała po to, aby można było chwilę dłużej zatrzymać się i nacieszyć filmem oraz powspominać jakże miłe chwile spędzone podczas kręcenia zdjęć."

Gdy pan Piotr skończył mówić, wszyscy mogli cieszyć oczy oglądając wystawę oraz skosztować kanapek oraz napić się kawy i herbaty przygotowanych przez restauracje Salve, a dorośli mogli spróbować grzanego wina sponsorowanego przez sklep Wodnik. Wszystko to umilał pan Werner Myszkowski grając na fortepianie znane fragmenty muzyki filmowej. 

Na koniec, jako dopełnienie wystawy wszyscy mogli po raz kolejny obejrzeć „Jasminum” w murach naszego Zamku.

Na pewno jeszcze długo w mojej pamięci pozostaną mile spędzone chwile na tej wystawie i dlatego chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili sie do zrealizowania tego projektu.

Jasminium, zdj. M. Szała

Jasminium, zdj. M. Szała 

 Jasminium, Piotr Bujnowicz i Aleksander Cuber, zdj. M. Szała Wystawa Jasminium, pan Werner Myszkowski, zdj. M. Szała

Wystawa Jasminium, zdj. M. Szała Wystawa  Jasminium, pan Werner Myszkowski, zdj. M. Szała

Zmieniony: Wtorek, 20 Listopad 2007 16:24