Dzień Ministranta Drukuj
Ziemia Głogówecka - Relacje
Autor: Tomasz Kaiser
Niedziela, 28 Październik 2007 15:03

W sobotę 20 października 2007 roku odbył się w Głogówku Dzień Ministranta. Rozpoczęliśmy go od wspólnej krótkiej mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Dziekan Józef Niedziela. Po mszy świętej odbyło się losowanie grup, a następnie udaliśmy się w kierunku hali sportowej Miasta i Gminy Głogówek na której odbyły się ćwierćfinały, półfinały oraz finał Dekanalnego Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej o Puchar przechodni ks. Dziekana.

Wystartowały parafie:

• Racławice Śląskie (w koszulkach białych)
  • Głogówek (w czerwonych koszulkach)
  • Szonów (pomarańczowe koszulki)
  • Golczowice (ciemno-zielone koszulki)
  • Kierpień (czerwono-żółte koszulki)
  • Rozkochów (jasno-zielone koszulki)
  • Nowy Browieniec

Wszystkie mecze sędziował v-ce dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głogówku – mgr Jarosław Płóciennik.

Pierwsze miejsce zajęła parafia Golczowice (po raz drugi), drugie miejsce zajęła parafia Racławice Śląskie, a trzecie miejsce zajęli ministranci z Szonowa. Nagrodę najlepszego ministranta w polu otrzymała Natalia Hamada (ministrantka z Głogówka!). Pomimo tego, że nie zajęliśmy miejsca na podium, rywalizacja była sportowa i przyniosła wszystkim wiele radości. Myślę że w przyszłym roku powiedzie nam się znacznie lepiej. Szczególne podziękowania należą się sponsorom imprezy, dzięki którym mogliśmy ugasić nasze pragnienie, a ciastkami osłodzić swoją porażkę.