Głogówek Online
 
15 | 12 | 2017
Kolejny sezon rozgrywek III Ligi Siatkówki Drukuj
Ziemia Głogówecka - Sport
Autor: Łukasz Fatyga   
Piątek, 19 Październik 2012 11:46
13 października wystartował kolejny sezon rozgrywek III Ligi Siatkówki w naszym województwie. Od wielu lat bierze w nich udział nasza drużyna SPS Głogówek. W tym sezonie wystartowała w całkiem nowym, silniejszym składzie. Zmiany podyktowane były nieudanym poprzednim sezonem, a także odejściem zawodników z Prudnika, w którym powstała także III ligowa drużyna.

Z poprzedniego sezonu zostało 5 zawodników:

 1. Sławomir Bogocz – rozgrywający (w drużynie od sezonu 2005/2006)
 2. Łukasz Fatyga – libero (od sezonu 2006/2007)
 3. Grzegorz Struzik – przyjmujący (od sezonu 2008/2009)
 4. Dominik Adamus – środkowy (od sezonu 2010/2011)
 5. Paweł Himel – libero (od sezonu 2011/2012)

Jako uzupełnienie przyszło 6 nowych zawodników:

 1. Krystian Blot – przyjmujący
 2. Szymon Chludek – środkowy
 3. Marek Kuleszyński – przyjmujący
 4. Piotr Kwaśniewski – atakujący
 5. Przemysław Raubo – rozgrywający
 6. Marek Zawadzki - przyjmujący

Dodatkowo do drużyny dołączyło dwóch zawodników z sekcji młodzieżowej- przyjmujący Patryk Tetera oraz Mateusz Cydejko.

Już pierwszy mecz przyniósł wiele emocji ponieważ nasza drużyna rozpoczynała sezon w Prudniku z tamtejszym SPPS Prudnik. Atmosferę podgrzewał fakt, że mieliśmy zagrać przeciwko byłym kolegom, którzy grali z nami wiele lat. Dodatkowo spotkanie zapowiadało się bardzo gorąco, ponieważ były swego rodzaju derby Powiatu. Drużyna SPPS przed meczem stawiała nas w roli wielkiego faworyta, a także głównego kandydata do zwycięstwa w lidze, co jeszcze dodatkowo nas motywowało.

Po bardzo wyrównanej i zaciętej walce wygraliśmy mecz 3:2 (20:25; 25-23; 26-24; 15-11). Obu drużynom udało się stworzyć bardzo dobre widowisko. Najlepszym dowodem niech będą słowa sędziego, który po meczu powiedział

- „Jeszcze w 3 lidze nie widziałem takiego meczu na takim poziomie wielkie gratulacje dla obu zespołów".

Naszym kibicom będziemy mieli okazję zaprezentować się 27 października. Tego dnia zagramy z drużyną Azymka Zdzieszowice o godzinie 17:00 na hali przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Głogówku. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Więcej Informacji na stronach:

Zmieniony: Poniedziałek, 22 Październik 2012 17:38