Głogówek Online
 
21 | 11 | 2017
JJ- moda dla silnych osobowości Drukuj
Ziemia Głogówecka - Artykuły i Felietony
Autor: Małgorzata Wójcicka-Rosińska   
Piątek, 16 Maj 2014 18:29

W ubiegłym roku, jesienią stacja telewizyjna FOXlife zaproponowała telewidzom bardzo interesujący program o modzie „Projektanci na start”. Zgłosiło się wielu młodych, zdolnych projektantów z całej Polski, a z nich wyłoniono dwunastu, którzy wystąpili w programie.  Wśród nich znalazł się projektant pochodzący z Głogówka – Jarosław Juźwin.

- Dlaczego zgłosiłeś się do programu „Projektanci na start”?

- Przede wszystkim chciałem zaprezentować szerszej publiczność mój sposób tworzenia kreacji oraz zwiększyć rozpoznawalność, popularność swojej marki.

 - Jesteś bogatszy o doświadczenia zdobyte podczas programu. Jak wspominasz przygodę na planie?

 - Dobra zabawa, niesamowite emocje, praca pod presją czasu, sprawdzian własnych umiejętności. A na końcu każdego zadania zawsze pojawiał się uśmiech na twarzy.

- Odniosłeś ogromny sukces, byłeś  w ścisłym finale. Odczuwasz większą popularność po programie?  

- Odczuwam to w bardzo miły sposób, ludzie odbierają mnie  pozytywnie. Mam wielką nadzieję, że popularność w telewizji przełoży się na popularność mojej marki oraz  sprzedaż.

 - Czy udział w programie zaprocentował nowymi kontaktami zawodowymi?

- Zdecydowanie tak, jest kilka ciekawych projektów w trakcie realizacji.

Jarosław Juźwin Jarosław Juźwin Jarosław Juźwin

- Aneta Kręglicka- przewodnicząca jury programu „Projektanci na start” to swego rodzaju legenda. Pierwsza i jedyna polska miss świata. Jakie zrobiła na Tobie wrażenie?

- Pozornie chłodna i zdystansowana, w rzeczywistości okazała się bardzo  ciepłą i „wyluzowaną” osobą. Wspaniale nam się pracowało, mam nadzieję, że nie po raz ostatni.

- Dla kogo są przeznaczone Twoje projekty? 

- Dla ludzi lubiących bawić  się  modą, mających silną osobowość i otwarty umysł, bez granic wiekowych. 

- Ostatnio w Twoich kreacjach pokazuje się Agnieszka Więdłocha. Jest to już kolejna znana kobieta pokazująca się w Twoich ubraniach. Wcześniej ubierały się i brały udział w pokazach m.in. Ilona Felicjańska i  Ramona Rey. Czy Agnieszka Więdłocha będzie z Tobą współpracować np. na pokazach?

- To prawda,  od niedawna Aga coraz częściej pojawia się w moich projektach, za co ogromnie jej dziękuję. Jest niesamowicie ciepłą i sympatyczną osobą. Jeśli chodzi o   współpracę przy pokazach - to wszystko się może zdarzyć :)

- Promuje Twoje ubrania także Jaga Hupało. To kolejna znana postać świata mody. Na czym polega Wasza współpraca?

- Z  Jaga Hupało  zapoznał  mnie mój  przyjaciel  Sebastian  Kobielski (RascalRoom). Już na pierwszym spotkaniu  wiedziałem, że  to będzie owocna współpraca. Obecnie rzeczy z mojej kolekcji  SA,  dostępne są w butiku kreatywnym Mood BOX w pracowni Pani Jagi Hupało.

 - Twój ideał kobiety to…

- Brigitte Bardot.

Jarosław Juźwin Jarosław Juźwin

 - Kto wg Ciebie jest najlepszym polskim projektantem mody?

- Zdecydowanie Gosia Baczyńska! Jest jedną z najlepszych polskich projektantek. Znakiem rozpoznawczym Pani Gosi są piękne suknie stylizowane na lata 40., chociaż w ostatnich kolekcjach pokazała punkowy pazur. Uwielbiam jej projekty i podziwiam za to, co udało jej się osiągnąć. 

- Co nowego przygotowujesz? Nad czym teraz pracujesz?

- Tak, mam już pomysł na nową kolekcją. Powstają pierwsze szkice, więcej zdradzić nie mogę. Zaskoczę was!!!

- Jak oceniasz sposób ubierania się Polaków? Jesteśmy zbyt konserwatywni, mało odważni?

- Wydaje mi się, że w Polsce  wciąż mamy problem z tolerancją i wyrażaniem  samych siebie. Boimy się eksperymentować z modą, a przełamywanie stereotypów jest dla nas dość dziwaczne. Aczkolwiek  jest zdecydowanie  lepiej, niż parę lat temu. Polska moda na ulicy wygląda coraz bardziej kolorowo, jest więcej odważnych stylizacji.

 - Jak Twoim zdaniem mogłaby się ubrać do pracy urzędniczka, aby wyglądać oryginalnie, ale niezbyt ekstrawagancko?

- Dobrze  skrojony żakiet + ołówkowa spódnica lub sukienka „midi” ładny naszyjnik doda klasy  - to bezpieczny i elegancki zestaw. 

- Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

- Dziękuję. 

Artykuł ukazał się w kwietniowym (2014) wydaniu Życia Głogówka.

Zmieniony: Piątek, 16 Maj 2014 18:50
 
Podobne artykuły: