Głogówek Online
 
12 | 12 | 2017
Pieczęcie Milczących Drukuj
Ziemia Głogówecka - Artykuły i Felietony
Autor: Dominik Wawrzyniak   
Piątek, 04 Lipiec 2008 09:50
Wtenczas rozległ się zew naboru graczy na IV Edycję Gry Terenowej - Sorontar o imieniu „Pieczęcie Milczących”
 

sorontarMatczyna ziemia Głogówka ponownie przywita podróżnych ze świata Tolkienowskiego. Wiedzmy, że podróżni to nie tylko honorowi rycerze, piękne damy dworów czy zwyczajni poszukiwacze przygód, bo to także istoty z potężnymi mięśniami, twardą zieloną skórą, z ohydnymi kłami i pazurami – orki! Na ich widok nawet krasnoluda przejdzie przeszywający zimny dreszcz za, nim z furią i toporem rzuci się do walki ...a tutaj mój głos się już załamuje…

 

Wszakże, to tylko poprzebierani aktorzy - miłośnicy średniowiecza i fantastyki chcący przeżyć 3 dobową odskocznię od naszej rzeczywistości w świat magii, miecza i przygód.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4
Dzięki inicjatywie Bractwa Sorontar rodzi się kolejna, już IV edycja Gry Terenowej Sorontar o imieniu "Pieczęcie Milczących"  przeznaczona dla 80-100 graczy z różnych stron Polski, trwająca 3 doby na terenie scenicznie przygotowanej Olszynki.
 
Owa gra fabularna jest bardzo podobna do improwizowanej sztuki teatralnej. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zwany Mistrzem Gry,  jest jedyną osobą, która zna scenariusz w całości. Reszta uczestników (graczy) staje się aktorami - wciela się w swoje postacie i odgrywa przydzielone im role w tworzonej wspólnie historii. Ważne jest wczuwanie się w klimat gry i odgrywanie postaci w sposób adekwatny do realiów świata i epoki. A realia odgrywanego świata dzięki wysiłkowi wielu osób zaangażowanych w organizacje, zostają odzwierciedlone w każdym niemalże szczególe, nawet walutowym czy prawnym a zwłaszcza scenicznym – na potrzeby fabuły zostanie zbudowany po raz kolejny wielki, drewniany, średniowieczny gród.
 
Te wszystkie elementy zestawione razem - okupione wielkim wysiłkiem organizatorów – powalą wyruszyć na kilka dni i nocy w Tolkienowski świat pełen przygód…
 
Film będący zwiastunem tegorocznej edycji gry Sorontar:
You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Przeddzień przygody otworzy 8 sierpnia konwent, toczący się od godziny 17.00 na dziedzińcu zamku w Głogówku. Konwent ma na celu zagospodarować czas dla przyjeżdżających do miasta larpowiczów. Na konwencie będzie można wziąć udział m.in w turniejach: strzeleckich, bitewnych, karcianych a nawet będzie można pojeździć konno pod okiem instruktora. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Larpa i Bractwa Sorontar --> www.sorontar.pl .

 `34-3-24-80-89-20-13-24-6-99-
4-22-37-74-29-72-91-16-58-98-
5042-83-77-22-67-10-57-65`
Zmieniony: Wtorek, 22 Październik 2013 21:12