Głogówek Online
 
21 | 11 | 2017
Nasze miasto okiem młodych reporterów Drukuj
Ziemia Głogówecka - Artykuły i Felietony
Autor: Anna Borucka   
Środa, 12 Grudzień 2007 10:14
Młodzież na planie filmowym czuła się bardzo dobrze
Młodzież z Zespołu Szkól w Głogówku wcieliła się w rolę prawdziwych reżyserów. Przygotowania do realizacji projektu „Głogówek i Biała okiem młodego reportera” rozpoczęły się w czerwcu, wtedy to dyrektor Artur Stochmiałek z Zespołu Szkół w Głogówku nawiązał współpracę z Romaną Wołczyk, dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Białej. Współpraca miała na celu stworzenie filmów ukazujących walory obu gmin oraz  otwarcie się młodzieży na to, co dzieje się dookoła. Uczniowie pokażą wszystkie te miejsca, które warto zwiedzić, które są atrakcyjne i stały się wizytówką naszego miasta.
 
Głogówek i Biała to miejsca, które są do siebie bardzo podobne, zarówno pod względem architektonicznym, jak i kulturowym. W wyniku nawiązanej współpracy między szkołami powstaną dwa odrębne filmy, które pokażą także sposób, w jaki można rozwijać swoje pasje jakimi są sztuka filmowania i fotografowania. Aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców film ukaże się również w angielskiej wersji językowej. Będzie to możliwe dzięki pomocy nauczycieli języka angielskiego Elżbiety Kisielewicz z Zespołu Szkół w Głogówku i Krzysztofa Szymanka z Liceum Ogólnokształcącego w Białej. Premiera filmu odbędzie się już w styczniu w Zespole Szkół w Głogówku, a każdy użytkownik internetu będzie mógł również oglądać go na stronie internetowej www.zs.glogowek.pl. Projekt „Głogówek i Biała okiem młodego reportera” realizowany jest w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.
Zmieniony: Wtorek, 25 Listopad 2008 22:44