Głogówek Online
 
19 | 11 | 2017
Żywioły Kultury - kolejna impreza w Głogówku już w sobotę Drukuj
Aktualności - Aktualności
Autor: Łukasz Szała   
Czwartek, 19 Wrzesień 2013 15:52

Wywiad z Pawłem Poźniakiem, Głównym Koordynatorem Żywiołów Kultury - imprezy, która odbędzie się w Głogówku już pojutrze

W najbliższą sobotę w Głogówku odbędzie się kolejna impreza - Żywioły Kultury. Czego możemy się na niej spodziewać?

Założeniem Żywiołów Kultury jest przedstawienie dzieciom, młodzieży, a także osobom starszym uchwyconej z różnej perspektywy kultury i sztuki. Muzykę klasyczną, chóralną czy też malarstwo, zwykle kierowane do starszego gremium, chcemy skompilować z równie wartościową kulturą młodzieżową oraz sztuką uliczną.

Zaczynamy o godzinie 16:00 monodramem Adama Otręby „(Fuck You) Europa” w reżyserii Waldemara Lankaufa, który to odbędzie się w auli Zespołu Szkół. Następnie przenosimy się już na scenę główną, która znajduje się w parku za szkołą, gdzie będziemy mogli kolejno zgodnie z programem podziwiać: szkołę tańca Royal Dance Center, opolski zespół Kopalnia Dźwięku- Musica vena, lokalny band The MadMen, grupę bębniarzy Przechód Djembe Pozytywna Wibracja oraz fireshow. O godz. 21:00 na scenie zaprezentują się przedstawiciele Szpadyzor Records, czyli hip-hopowa grupa ze śląska o nazwie Heavy Mental będąca gwiazdą tegorocznej edycji Żywiołów Kultury. Program kończy się projekcją (prapremierą) filmu „Larp” w reżyserii Kordiana Kądzieli.

Dostępne będą również liczne wystawy, wernisaże, stoiska oraz atrakcje dodatkowe skierowane przede wszystkim do tych najmłodszych.

 

Czy każdy mieszkaniec Głogówka może zaprezentować tam swoją twórczość? Do kogo należy się zglosić?

Oczywiście! Jednym z naszych założeń jest to, aby mieszkańcy Głogówka, którzy na co dzień nie mają możliwości zaprezentowania się w jakikolwiek sposób szerszemu gronu odbiorców mogli to uczynić właśnie podczas Żywiołów Kultury.

Zgłosić należy się do przedstawicieli Bractwa Sorontar, które jest organizatorem całego wydarzenia. Członkowie Bractwa z pewnością pomogą! Jeżeli nie osobiście to skierują do osób, które odpowiedzialne są za organizację.

 

Jaki jest związek Żywiołów Kultury z Sorontariadą, którą kiedyś organizowało Bractwo Sorotnar?

Sorontariada miała miejsce w maju 2011 r. We wrześniu 2011 r. grupa teatralna „Chłopcy Pana Janka” z MGOK w Głogówku postanowiła zorganizować przy pomocy Bractwa Sorontar Głogóweckie Starcia Kulturalne, które w jakiś sposób nawiązywały do wspomnianej wcześniej Sorontariady. Po pewnym czasie doszliśmy do wniosku, iż lepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie jednej imprezy na wyższym poziomie aniżeli dwóch osobno. Bez wątpienia wstąpienie w szeregi Bractwa Sorontar członków grupy teatralnej „Chłopcy Pana Janka” ułatwiło podjęcie tej decyzji. Stąd też pomysł połączenia tych dwóch imprez w jedną, czego owocem są właśnie Żywioły Kultury!

 

A kto stoi za całą imprezą? Kto ją organizuje?

Całą zabawę organizuje Stowarzyszenie Bractwo Sorontar.

 

A gdzie będziemy mogli Was zobaczyć?

Impreza odbędzie się 21 września 2013 r. na terenie Zespołu Szkół w Głogówku. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Dyrektorowi Zespołu Szkół w Głogówku Panu Arturowi Stochmiałkowi, dzięki którego uprzejmości i ogromnej pomocy jaką nam zaoferował ta impreza może w ogóle mieć miejsce.

 

Gdyby miał Pan w kilku słowach zachęcić do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, to co by Pan powiedział?

Dla mnie osobiście Żywioły Kultury to przede wszystkim ludzie, którzy swoją pasją i zaangażowaniem tworzą magiczny klimat tego wydarzenia. Wierzę, że podczas tej imprezy każdy z uczestników będzie mógł odnaleźć dla siebie coś co go zainteresuje, a także dostrzec wartość innych dziedzin kultury czy sztuki.

Pokażmy, że w Głogówku jesteśmy otwarci na każdy dziedzinę kultury, która niesie ze sobą jakieś wartości!

Tak więc serdecznie zapraszam 21 września 2013 r. od godz. 16:00 na teren Zespołu Szkół w Głogówku! Niech bomba kulturowa wybuchnie!

Do zobaczenia!

Głogówek Online jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Więcej informacji na profilu w serwisie facebook: https://www.facebook.com/zywioly.kultury

Kontakt dla zinteresowanych:
Paweł Poźniak - Główny Koordynator Żywiołów Kultury
tel. 787488297, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zmieniony: Czwartek, 19 Wrzesień 2013 19:13