Głogówek Online
 
19 | 11 | 2017
"Źródło" - nowa publikacja o postaciach związanych z Głogówkiem Drukuj
Aktualności - Aktualności
Autor: Łukasz Szała   
Niedziela, 10 Luty 2013 18:58

Na przestrzeni wieków z Głogówkiem związanych było wiele ciekawych, a czasami wybitnych postaci, które odcisnęły swój ślad w historii lokalnych społeczności, sztuce, polityce czy nauce. O wielu takich osobach pochodzących lub działających w Głogówku możecie Państwo przeczytać w naszym serwisie w dziale Sylwetki. Informacje o nich często jednak rozproszone są po Internecie a także w opracowaniach, monografiach czy artykułach naukowych ukrytych gdzieś w bibliotekach czy archiwach. Dlatego niezmiernie cieszy inicjatywa Piotra Bujaka, który zebrał i opracowal biografie 28 osób, które czerpały z głogóweckiego "źródła". Jak wyjaśnia autor we wstępie publikacji: 

"- Owym „źródłem” jest ziemia głogówecka z całym jej bogactwem historycznym a także z właściwą terenom pogranicza mozaiką wielokulturowości. To właśnie w tak rozumianym „źródle” swój początek miały dzieje niektórych spośród wielkich tego świata. Inni natomiast zatrzymali się przy nim jedynie na chwilę, przyjmując jego dobrodziejstwa. Obie grupy jednak w pewnym sensie miały okazję wchłonąć tę wspaniałą panującą w Głogówku i okolicach atmosferę. To właśnie ona była jednym z czynników pośrednio popychających ludzi do wiekopomnych czynów."

Tym bardziej cieszy fakt, że książka powstała w ramach społecznej pracy autora i udostępniona jest przez niego za darmo. Życzymy sobie i Państwu więcej tego typu projektów w przyszłości!

Zapraszamy do lektury! Książkę można za darmo ściągnąć z serwisu Głogówek Online klikając na link: Źródło - wybitne postacie związane z gminą Głogówek

Zmieniony: Niedziela, 10 Luty 2013 19:28
 
Podobne artykuły: