Głogówek Online
 
12 | 12 | 2017
Podziękowanie za Sorontariadę Drukuj
Aktualności - Aktualności
Autor: Dominik Wawrzyniak   
Czwartek, 12 Maj 2011 16:46

Ideą Sorontariady było zaprezentowanie artystów z terenów Głogówka w sposób taki, aby przyciągnąć na imprezę ludzi z różnych kręgów kulturowych i wiekowych - nie mniej jednak przede wszystkim młodzież. Impreza miała charakter oddolny i została zorganizowana społecznie, bez jakiegokolwiek dofinansowania, jednak pomoc niektórych osób była niemalże niezbędna. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół za profesjonalną i przyjazną współpracę, Dyrekcji MGOK w Głogówku  za przychylność Bractwu i za bezproblemowe wypożyczenie sprzętu nagłośniającego, Studiu Fotograficznemu Foto-Wójcik za wydruk zdjęć od artystów, Firmie Spedycyjnej Cichoń za udostępnienie nam swojej przyczepy jako sceny koncertowej, którą przetransportował Pan Gnilka, firmie transportowej Jednoróg za przetransportowanie artystów z Opola do Głogówka i z powrotem, Pani Natalii  Cuber i  Panu Marianowi Cuber za przeprowadzenie warsztatów witrażownictwa, Panu dyrektorowi muzeum w Głogówku za oprowadzenie artystów i gości z Opola po Głogóweckich zabytkach i firmie Maxiumus za oświetlenie parku.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, w pewnym momencie było blisko 350 osób, co nas bardzo mile zaskoczyło, gdyż nie liczyliśmy na tak dużą frekwencję. Utwierdziło nas to w przekonaniu , że tego typu inicjatywa musi być najpóźniej za rok powtórzona - zwłaszcza, że zewsząd docierają do nas takie głosy. Liczymy też, że do współorganizacji  dołączą pozostałe Głogóweckie Stowarzyszenia jak i niezrzeszeni działacze.

Zapraszamy na naszą stronę internetową, stworzoną bezinteresownie dla naszego Zakonu przez informatyka Pana Marka Świecznika i grafika Pana Adriana Danielewicza: 

www.sorontar.pl

Na naszej stronie będą przedstawiane kolejne pomysły i przedsięwzięcia wychodzące z kręgów Bractwa Sorontar Ziemi Głogóweckiej i zaprzyjaźnionych z nami stowarzyszeń. Przed nami w planach na ten rok najważniejsze to:
-zorganizowanie Larpa Sorontar,
-zorganizowanie ogólnopolskiego konwentu/festynu Tolkienowskiego na zamku (w przyszłości może nawet międzynarodowego ponieważ chcielibyśmy w to włączyć zaprzyjaźnione Bractwa z Czech i Niemiec), 
-realizacja filmu promującego Głogówek,

Przy ostatnich dwóch projektach sami jednak sobie już nie poradzimy, będziemy potrzebować wsparcia finansowego i pomocy organizacyjnej.

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Maj 2011 03:13