Głogówek Online
 
12 | 12 | 2017
Wystawa fotografii z pleneru Jasminium Drukuj
Aktualności - Aktualności
Autor: Łukasz Szała   
Czwartek, 15 Listopad 2007 13:14

W piątek 16 listopada na Zamku w Głogówku o godzinie 18:00 odbędzie się wystawa poplenerowa wielkoformatowych fotografii Piotra Bujnowicza z pleneru filmowego "Jasminum" Jana Jakuba Kolskiego, z udziałem artystów i pokazem filmu w Zamku.

"Piotr Bujnowicz obserwował pracę nad filmem „Jasminum” od pierwszego do ostatniego dnia zdjęciowego. Przez cały ten czas znajdował się wewnątrz pełnego cudów świata Eugenii. Znaleźli w nim miejsce pachnący mnisi, kaczuszki, ożywający posąg świętego Rocha, tajemnice miłości sprzed dwudziestu lat, oraz chleb z masełkiem brata Zdrówko. I wszystko w tym świecie, oglądanym oczami dziecka, jest oczywiste.

Zdjęcia Piotra Bujnowicza zachęcają do wejścia w film na nowo, ale tylnymi drzwiami. Pozwalają rozsmakować się w obrazie, dotknąć procesu tworzenia magii wyjątkowego filmu, jakim jest „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego.

Prezentowane zdjęcia, ukazujące pracę nad filmem, podpatrzone na planie sytuacje, portrety aktorów, reżysera zostały wybrane z ponad piętnastu tysięcy zdjęć powstałych na planie. Dodatkowo zaprezentowanych zostanie kilka fotosów z „Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz z „Pornografii” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Podczas wernisażu odbędzie się także spotkanie z Piotrem Bujnowiczem, który opowie o swojej pracy, o atmosferze panującej na planach filmowych i sposobach budowania iluzji filmowej."

Materiał ze strony: http://www.epoznan.pl/?section=sport&subsection=wydarzenie&id=11773

Piotr Bujnowicz jest twórcą i dyrektorem generalnym agencji reklamowej Fabryka Obrazu Sp. z o.o., która realizowała zdjęcia do takich filmów jak Katyń, Komornik, Nigdy w życiu! czy Haker.
 
Serdecznie zapraszamy! 
 
Jasminium JasminiumJasminiumJasminium
 
 
 
Zdjęcia pochodzą ze strony: 
Filmografia grupy:
Zmieniony: Sobota, 29 Listopad 2008 18:17