Głogówek Online
 
21 | 11 | 2017
"Jedynka" kończy czterdzieści lat... Drukuj
Aktualności - Aktualności
Autor: Barbara Przybylska   
Poniedziałek, 22 Październik 2007 14:06

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Głogówku obchodzi swoje „Czterdzieste urodziny”. Z tej okazji dyrekcja, nauczyciele i rodzice zaplanowali wiele imprez i konkursów głównie dla obecnie uczących się tutaj uczniów ale także dla absolwentów, byłych nauczycieli i środowiska lokalnego.

Już 13 listopada 2007 (godz.18 hol szkoły) zapraszamy wszystkich chętnych  na spotkanie autorskie z poetą, p. Tadeuszem Soroczyńskim. Będzie to także okazja do wspomnień, bowiem pan Soroczyński był w latach siedemdziesiątych wicedyrektorem tej szkoły, prowadził chór, zespół wokalny, taneczny i kapelę podwórkową.

Jako organizatorzy mamy wielką prośbę  – bardzo byśmy chcieli, aby wszyscy Ci, którzy onegdaj uczestniczyli w  artystycznych przedsięwzięciach p. Soroczyńskiego przybyli na to spotkanie. Będzie ono na pewno wielką niespodzianka dla niego, ale także okazją do spotkania się po latach i powspominania. Może jeszcze raz sławny chór coś razem zaśpiewa? Serdecznie wszystkich zapraszamy!

W grudniu odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy połączony z prezentacją kolęd w wykonaniu uczniów z naszej szkoły

30 maja 2008 zaplanowany jest uroczysty koncert dla zaproszonych gości a tydzień później wielki festyn urodzinowy na boisku szkolnym. Będą występy uczniów, mecze i rozgrywki sportowe pomiędzy absolwentami, nauczycielami, uczniami i rodzicami a także wiele różnych innych atrakcji. Na holu szkoły zaprezentowana zostanie wystawa fotografii, pamiątek, eksponatów historycznych i kronik szkolnych a Księga Pamiątkowa czekać będzie na wpisy wszystkich gości. Będzie można także nabyć wydany specjalnie z okazji czterdziestolecia biuletyn o naszej szkole wraz z płytką ilustrującą wydarzenia historyczne. Rodzice naszych uczniów przygotują poczęstunek zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Apel do naszych absolwentów! Zapraszamy do udziału w koncercie i festynie, bardzo chętnie zobaczylibyśmy Was na scenie  w dowolnym repertuarze. Kontakt telefoniczny do szkoły (077) 4373 420, mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wizyta w starej szkole i bezpośrednie spotkanie z nauczycielami.

Obchody czterdziestych urodzin będą trwały przez cały rok szkolny. Dla naszych uczniów zaplanowaliśmy cykl lekcji na temat historii szkoły oraz wiele różnych konkursów, jak:

- Mistrzostwa Szkoły w Kaligrafii

- Szkolny Konkurs Recytatorski – temat przewodni „Szkoła”

- Całoroczny Konkurs Wiedzy o Szkole

- „Godki Śląskie” – temat przewodni „Jak to piyrwyj w szkole było”

Mamy nadzieję, że ta rocznica przyczyni się do integracji całej społeczności związanej z głogówecką „Jedynką”i zapadnie w pamięć naszych gości, absolwentów i uczniów.


Zmieniony: Niedziela, 28 Październik 2007 15:16