Głogówek Online
 
15 | 12 | 2017
Stan prac remontowych domu dla Syryjczyków - 22/06 Drukuj
Aktualności
Autor: Bezpieczna Przystań   
Poniedziałek, 22 Czerwiec 2015 08:41

Wieści z 22.06

1. W sobotę wykonaliśmy kawał porządnej roboty, pierwszy raz było nas tak dużo (czym więcej osób zaangażuje się w akcje tym mniejszy ciężar dla każdego...). Ciężko pracowaliśmy w składzie: Marcel Federowicz, Tomek Kaiser, Sławek Święs, Irek Melech, Basia Wilczek,Dominik Wawrzyniak, Ewa Iwaszkiewicz, Anna Iwaszkiewicz, Miriam Hammoudeh, Grzesiu Szotek, Damian Filarowski, Czesław Filarowski

2. Do inicjatywy dołączyły kolejne osoby. Przy czym co najważniejsze część z tych osób załatwiła niezbędne materiały do remontu (dotychczasowa największa nasza bolączka) na łączną kwotę 1700 zł (:)!) - co być może wystarczy na większą część remontu?

Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015

Daniel Horacjusz z Nysy - ofiarowanie niezbędnych materiałów budowlanych
Jan Dziewoński - ofiarowanie niezbędnych materiałów budowlanych oraz łóżka
Angelika Marcioch - ofiarowanie ciuchów i innych potrzebnych rodzinie rzeczy
Romana Janik - na wszystkich płaszczyznach a zwłaszcza popchnięciu spraw działki przydomowej dla rodziny
Ania Poźniak - nauka j. polskiego oraz przekazanie ciuchów, zabawek
Joanna Fil - ofiarowanie sprzętu kuchennego, naczyń etc.
Łukasz Szała - pomoc przy zorganizowaniu materiałów budowlanych
Aga Bagrowska - ofiarowanie ręczników, płyty grzewczej i innych potrzebnych rzeczy
Joanna Janocha - zorganizuje jedzenie na pierwsze dni dla rodziny
Beata Chrzanowska - postara się zorganizować dodatkowe materiały budowlane

Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy i przepraszamy z góry, że pozwoliliśmy sobie wypisać nazwiska.

3. Dziś wieczorem wkracza Adrian Janecko z Przemekiem Piłatatowicz i zaczną ogarniać sprawy hydrauliki.

4. Radio Park zainteresowało się inicjatywą i chciałoby pomóc ją rozpropagować,osoby które jutro będą remontować dom - niech będą przygotowane na udzielenie wywiadu po 19.00 na miejscu.

Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015

Wieści z 19.06

Jutro zaczynamy od 12.00 (kto jak może). Niestety w dalszym ciągu nie mamy pieniędzy na podstawowe materiały remontowe - będziemy robić zatem to co jeszcze można zrobić bez nich. Jutro w pracach będzie uczestniczył: Marcel Federowicz, Tomek Kaiser, Sławek Święs, Irek Melech, Basia Wilczek,Dominik Wawrzyniak, Ewa Iwaszkiewicz, Anna Iwaszkiewicz, Miriam Hammoudeh, Grzesiu Szotek oraz Peter Pawalec z Twardawy, jak się uda to posprzątamy praktycznie wszystko co trzeba i częściowo naszykujemy robotę Adrianowi Janecko który zabrał na klatę sprawę całej hydrauliki, w której pomagać będzie od poniedziałku m.in. Przemek Piłatatowicz.

Z dobrych wieści:
-zgłosiła się Patrycja Mackiel z Fundacji "Dzieci Orientu" z Opola która chciałby w pokoju dzieci coś od siebie ekstra narysować na ścianach,
-koordynatorzy akcji z Stowarzyszenie Libertus "przyjęcia 50 rodzin" (będzie czytany list w kościołach w tej sprawie w tą niedzielę) na nasze województwo przyjadą do nas w przyszłym tygodniu (dzień i godzinę ustalimy taką aby pasowała członkom naszego zespołu, którzy chcieliby być na tym spotkaniu)
-do remontowanego domu przyjechał dziś właściciel firmy budowlanej z Tomic Pan Bogdan Lorenc, który naprowadził nas w wielu sprawach budowlanych oraz chętnie nam pomoże materialnie w akcji (mi.n. załatwi niezbędne deski do naprawy podłóg)
-Pani Barbara Stolarewska oraz Ola Fit zadeklarowały pomóc w nauce j. polskiego syryjskiej rodzinie,
-Michał Wrzesiński zadeklarował zapoznać syryjską rodzinę z najbliższą okolicą,
-Daniel Wawrzyniak zaapelował do uczestników przy klasztornej Grupy Alfa o pomoc w tej wspólnej inicjatywie,
-Na niezbędne narzędzia możemy cały czas liczyć od Spółdzielni do której należy Irek Melech
-Inicjatywą zainteresowało się Życie Głogówka, które pomoże nam nagłośnić akcję w lipcowym numerze (co z pewnością bardzo nam pomoże)
-Starostwo Powiatowe w Prudniku przy pomocy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Wandy Chotomskiej zdeklarowało się, że gdybyśmy nie zdążyli ukończyć remontu przed przyjazdem syryjskiej rodziny to będziemy mogli liczyć na zorganizowanie przez powiat tygodniowego tymczasowego zamieszkania w Bursie Szkoły Specjalnej.
-Głogówecką inicjatywę będą monitorować media - dwa dni temu dziennikarze odwiedzili część wolontariuszy podczas prac remontowych:
http://teleexpress.tvp.pl/…/udostepni-dom-chrzescijanom-z-s…
http://opole.tvp.pl/…/przygotowuja-sie-aby-przyjac-chrzesci…
-Z najnowszych informacji wynika, że rodziny możemy spodziewać się nie wcześniej niżeli za dwa tygodnie,

Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015 Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015 Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015 Remont domu dla Syryjczyków 22.06.2015

Wiatru w żaglach !

Zmieniony: Poniedziałek, 29 Czerwiec 2015 10:07