Głogówek Online
 
16 | 12 | 2017
Ruszyły prace w domu dla syryjskiej rodziny Drukuj
Aktualności
Autor: Dominik Wawrzyniak   
Wtorek, 16 Czerwiec 2015 12:27

Po wczorajszej burzy mózgów (ustaleniu priorytetów prac), dziś ruszyliśmy z niezbędnym remontem mieszkania, które dobroczynnie udostępnił pewien Pan z Dzierżysławic. W remoncie pomagają: Paweł, który przyjechał na kilka dni aż z pomorza, Sławek i Przemek z Głogówka, Łukasz z Krapkowic, Zbyszek ze Śląska – wieczorem skład zostanie wzmocniony 2 osobami z Głogówka. Niezbędne narzędzia do pracy udostępnił Irek z Głogówka, (wraz z spółdzielnią do której należy) a prąd udostępniła sąsiadka.

Zgłosił się także darczyńca z Krapkowic ofiarujący kwotę do 1000 zł na niezbędne materiały remontowe! Bardzo dziękujemy! Sławek z Głogówka załatwił lodówkę, pralkę, dwa rowery, Przemek z rodziną z Głogówka załatwił stół, regał, biurko, rower.

Poza tym otrzymaliśmy informacje o prześladowanej chrześcijańskiej rodzinie, którą przyjmiemy – ojciec (40l), matka (35l), syn (16l), córka(12l), córka(8l). Otrzymaliśmy sygnały, że rodzina będzie już na dniach eskortowana do Polski. W dniu dzisiejszym Kamil z Głogówka będzie tworzył stronę www dotyczącą całej akcji.

Prace się posuwają - ale nie ukrywamy, że jesteśmy zaskoczeni brakiem reakcji ze strony mieszkańców Głogówka i okolic – liczyliśmy przede wszystkim na Waszą pomoc. Dwie godziny czasu to niewiele, a jak uzbiera się takich osób 5 to mamy potężną Armię remontową. Prawda?

Osoby, które chciałyby pomóc prosimy o kontakt telefoniczny na numer 516 642 600 lub na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Remont domu dla syryjskiej rodzinyRemont domu dla syryjskiej rodzinyRemont domu dla syryjskiej rodzinyRemont domu dla syryjskiej rodziny

 

Zmieniony: Wtorek, 16 Czerwiec 2015 12:41